No_Flash_aralos
admin Czerwiec 15, 2016 Brak komentarzy

Swego czasu internet był oblegany przez strony stworzone w technologi Flash. Na chwilę obecną takich stron jest na prawdę garstka i nie wszyscy zdają sobie sprawę dlaczego ta technologia została wyparta. Otóż powód jest prozaiczny.

Roboty Google analizujące stronę zajmują się głównie sczytywaniem tekstu ze stron WWW. Stronę składającą się głównie z obrazów można pozycjonować za pomocą znacznika „alt=”, w którym za pomocą słów możemy opisać obraz. W przypadku Flasha, pozycjonowanie jest wyjątkowo utrudnione i skomplikowane, właśnie ze względu na ograniczoną ilość tekstu.

Co zrobić jeśli posiadamy stronę we Flashu i chcemy ją pozycjonować? Rozwiązania są dwa.
Pierwsze, najbardziej efektywne – gdy strona jest nowa, niedawno powstała lub dopiero jest w budowie, niezwłocznie zmienić technologię strony licząc na właściwą indeksację Google treści strony w nowej bardziej przyjaznej technologii.
Drugie, mniej efektywne i czasochłonne – jeśli nie chciałbyś modyfikować strony oraz technologii jej wykonania, powinieneś uzbroić w większy zapas cierpliwości i podjąć działania SEO. Niewiele firm oferuje pozycjonowanie stron w technologii flash, jednak we współpracy z nami jest to możliwe. Posiadamy wypracowane własne techniki pozycjonowania oraz specjalistyczne narzędzia, dzięki którym nasze działania przynoszą również efekty w przypadku stron Flash.

Podsumowując, strony we Flashu nie zamykają nam drogi do działań promocji strony w przeglądarkach. Wymagana jest w wielu przypadkach większa cierpliwość w oczekiwaniu na efekty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *